Pôžičky pre študentov

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.
Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.
Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.
Študentská pôžička - poskytovatelia, informácie

Študentská pôžička je tu pre každého študenta, ktorý nemá dostatok vlastných zdrojov, aby financoval náklady svojho vzdelávania. To v súčasnej dobe nie je vôbec finančne nenáročné. Okrem financovania bývania či dochádzania do školy, cez platenie kníh a ďalších pomôcok, jedla a oblečenia, si musí študent zabezpečiť aj nejaké peniaze na voľný čas, aktivity a hobby. Našťastie je tu niekoľko možností pôžičky pre študentov stredných škôl alebo pre študentov denného štúdia VŠ.

Ako sme už spomenuli, toto nie je práve zadarmo. Hoci niektorým študentom vypomáhajú rodičia, existuje i veľké množstvo takých, ktorí si musia pomôcť sami. Príležitostné brigády však nepredstavujú významný zdroj príjmov.  Tretiu skupinu študentov z ekonomického hľadiska tvoria tí, ktorí sú bez príjmu úplne.

Jednou z najčastejšie využívaných bankových služieb je povolené prečerpanie účtu, ktoré predstavuje rezervu na bežnom účte jeho majiteľa.

Niekedy je jedinou šancou študentská pôžička. Banky poskytujú takéto úvery s pomerne výhodným úrokom, často však vyžadujú ručenie rodiča. Ďalšou možnosťou je požiadať o pôžičku zo Študentského pôžičkového fondu. Výhodou tejto alternatívy je fakt, že splácať začína študent do 10. rokov od ukončenia štúdia, teda v čase, keď už bude mať stabilný príjem.

Pôžičky pre študentov bez ručiteľa

Ak má študent pravidelný príjem, má možnosť získať pôžičky pre študentov bez ručiteľa v banke. Študent má ako fyzická osoba možnosť požiadať aj o bezúčelový úver, pri ktorom sú však vyššie úroky. Ak príjem nemá, nebankové spoločnosti mu požičajú aj bez ručiteľa, no iba pomerne nízku sumu. Navyše platí všeobecná pravda, že nebankové peniaze získate za nevýhodnejších podmienok, nakoľko je hodnota RPMN príliš vysoká. u.

Študentská pôžička bez ručiteľa je snom každého študenta. Peniaze takmer zdarma, bez zodpovednosti. Banky majú so študentmi určitú dilemu. Na jednej strane sú to potenciálne solventní  klienti, na ktorých môžu v budúcnosti veľmi dobre zarobiť. Na druhej strane sú študenti maximálne nezodpovední a prelietaví. Mladí ľudia jednoducho ku bankám neprejavujú lojálnosť a nemajú problém mnohokrát meniť banky iba na základe trochu lepšej ponuky. Pôžička pre študentov stredných škôl, vysokých škôl je vždy podmienená ručením.

Klasická studenstska pozicka bez rucitela teda neexistuje. Sú to však určité možnosti, na ktoré sa pozrieme neskôr.

Nie všetky  banky poskytujú študentské pôžičky. Pokojne môžeme povedať, že dnes väčšina bánk radšej tieto úvery neposkytuje. Dôvod je prostý, študenti o ne nemajú veľký záujem, keďže im neprinášajú takmer žiadne výhody. Tieto úvery vyžadujú, aby študent mal ručiteľa. Týmto ručiteľom je spravidla rodič. Študentská pôžička od komerčných bánk takisto neoplýva žiadnym špeciálne nízkym úrokom. Tieto úvery sú úročené cca tým istým úrokom ako bežné spotrebné úvery. Študentské pôžičky sú tak vlastne identické so spotrebnými úvermi branými rodičmi.

Jediná výhodná pozicka pre studentov je už zo spomínané Študentského pôžičkové fondu. Tento fond nefunguje na základe trhových princípov. Je to nástroj politickej vôle, ktorá sa snaží riešiť sociálne veci.

Studentske pozicky, pozicky pre studentov strednych skol a vysokých škôl zo Študentského pôžičkového fondu sú naozaj výhodné. Úroková miera je hlboko pod trhovú. Študenti môžu takisto začať splácať istinu pôžičky až po dokončení štúdia. Problémom tejto študentskej pôžičky je to, že nie každý má na ňu nárok. Tieto pôžičky sú určené pre sociálne slabších a pre študentov s vynikajúcim prospechom.

Vyhľadajte si pôžičku:

Komentáre sú uzavreté.