Pôžička pre študentov

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.
Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.
Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.
Študentská pôžička - poskytovatelia, informácie

Kedysi banky ponúkali produkt, ktorý sa nazýval študentská pôžička. Bol to úver určený pre študentov, teda jednou z podmienok jeho získania bolo byť študentom zapísaným na škole.

Študentská pôžička kedysi

Ako vieme, pôžičku si môžu vybaviť iba osoby staršie ako 18 rokov, takže sa takéto pôžičky týkali predovšetkým vysokoškolákov. Tým pomohla študentská pôžička pokryť náklady spojené so štúdium, kúpou učebníc, financovaním internátu alebo bývania v podnájme a dochádzania do školy. Študentská pôžička mala zväčša nižší úrok, aby ju študenti mohli splácať z toho, čo si zarobili popri štúdiu na brigáde.

Študentská pôžička dnes

Dnes už banky upúšťajú od toho, aby sa osobitne venovali úverom pre študentov. Stále však nájdeme banky, ktoré majú špeciálnu pôžičku pre vysokoškolských študentov denného štúdia a doktorantov.

Výhodnosť takýchto pôžičiek je však porovnateľná s bežnými spotrebnými úvermi. Študenti, ktorí majú záujem o úver, preto častejšie siahajú po klasickej bezúčelovej pôžičke.

Ako si nájsť výhodnú pôžičku, ak študujete?

Ak máte  záujem o študentský úver, určite je pre vás dôležité hlavne to, aby ste získali nízky úrok nízke splátky, ktoré budete vedieť splácať popri štúdiu. V takomto prípade si urobte porovnanie pôžičiek, napríklad na webstránke Totalmoney.sk. Tú nájdete bezplatný porovnávač pôžičiek.

Ako funguje porovnanie pôžičiek?

Pri porovnaní pôžičiek stačí, keď zadáte, o akú výšku pôžičky máte záujem. Kalkulačka pre vás následne porovná ponuky bánk aj nebankových spoločností a podľa RPMN (ročná percentuálna miera nákladov) ich zoradí od najvýhodnejšej. Porovnávač pri tom zohľadní

  • mesačný úrok
  • poplatok za poskytnutie
  • ďalšie poplatky spojené s poskytnutím pôžičky

Vďaka tomu získate za pár sekúnd prehľad o tom, ktorá finančná inštitúcia vám poskytne najvýhodnejšiu pôžičku, ktorú môžete splácať popri štúdiu.

Vybavte si aj bezplatný účet v banke

Okrem pôžičky môžete ako študent získať aj výhodný účet v banke. Väčšina bánk poskytuje študentský účet zadarmo. Počas štúdia za vedenie účtu, platobnú kartu ani internet banking nič neplatíte.

Keď však stratíte štatút študenta, dajte si pozor na poplatky, ktoré sa môžu začať k účtu viazať. Banka vás však na ne musí vopred upozorniť.

Vyhľadajte si pôžičku:

Komentáre sú uzavreté.