Pôžička cez SMS

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.
Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.
Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.
SMS pôžička - poskytovatelia, informácie

Je rýchla, jednoduchá a pomôže Vám napríklad na prečkanie pár dní pred výplatou. SMS pôžička, ktorú na Slovensku poskytuje bankový aj nebankový sektor (spoločnosť Ferratum a Poštová Banka), je tu pre všetkých.

Pôžička cez SMS je populárny spôsob požičiavania si aj v zahraničí. Klienti, ktorí na jej získanie musia poslať len zopár obyčajných textových správ, si môžu požičať od 25€ do 250€. Splatnosť takýchto krátkodobých úverov je maximálne 15 dní.

Pravidlom pri tomto type pôžičky je, že ak splatíte prvú dlžobu riadne a tak, ako ste sa zaviazali zmluvou, spoločnosť Vám pri ďalšej žiadosti poskytne vyššiu pôžičku.

Vybaviť takúto pôžičku je veľmi jednoduché – stačí zaslať SMS správu v požadovanom tvare, ktorý nájdete na webe poskytovateľov. A už o pár hodín viete, či bola Vaša žiadosť schválená alebo nie.

Upozorňujeme, že SMS pôžička je veľmi drahá (ako príklad uvedieme pôžičku v hodnote 100€ od spoločnosti Ferratum – o 15 dní musí klient vrátiť o 25€ viac). Preto, ak máte možnosť požičať si napríklad od známeho alebo priateľa, využite ju.

Áno, sms pozicka/pozicky je naozaj drahá. Na tieto pôžičky je však potrebné sa pozrieť trochu iným pohľadom.  Väčšinu pôžičiek vyjadrujeme v ročnej percentuálnej miere nákladov. Tento ukazovateľ označujeme skratkou RPMN – toto číslo nájdete pod každým úverovým produktom, či už ide o bankový produkt alebo nebankový.

RPMN je však relatívny ukazovateľ, teda je vyjadrovaný v percentách. U väčšiny pôžičiek má svoje opodstatnenie a napovie nám o cene úveru takmer všetko. Avšak pôžičky okolo 100 eur sú v mnohých ohľadoch výnimočné. Každý predsa chápe, že pôžička cez telefón na 15 dní v hodnote 100 eur nemôže mať RPMN 10 percent, ako je to v prípade väčšiny spotrebných úverov. To by znamenalo, že poskytovateľ tejto pôžičky by si mohol účtovať na poplatkoch a úrokoch menej ako pol eura, v prípade, že by bola splatnosť 15 dní. Je samozrejmé, že týchto 50 centov nemá šancu pokryť náklady spojené s vyhodnocovaním a vyplácaním pôžičky.

Nebanková spoločnosť musí zaplatiť ľudí, ktorý budú v kancelárii prijímať telefonické či online žiadosti a vyhodnocovať ich. Ďalším faktorom je to, že množstvo nesplatených úverov tohto typu je relatívne vysoké. Každý splatený úver musí zaplatiť aj všetky úvery, ktoré sa dlžníci rozhodli nesplácať. Toto všetko tých 50 centov jednoducho nemôže stačiť  pokryť.

Za pohodlie sa jednoducho platí. Veď aj keď je takáto pôžička drahá, peniaze ušetríte zase na tom, že nikam nemusíte cestovať. Všetko vybavíte z pohodlia domova, či už online na internete alebo prostredníctvom sms správy. Oba spôsoby sú rovnocenné. Vždy je však potrebné ísť na webovú stránku danej nebankovej spoločnosti, kde je samotný online formulár a nájdete tam aj presne vysvetlené, ako písať sms správy so žiadosťou o rýchlu pôžičku.

Vyhľadajte si pôžičku:

Komentáre sú uzavreté.