Pôžičky pre mladých

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.
Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.
Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.
Pôžička pre mladých - poskytovatelia, informácie

Pôžička pre mladých je tu pre ľudí, ktorých zárobková činnosť neprináša dostatočný príjem pre plnenie všetkých vysnívaných aktivít. A je pravdou, že mladí ľudia majú veľké množstvo snov, ktoré sa však bez peňazí nikdy nemusia splniť.

Či už ide o cestovanie do rôznych krajín, kúpu auta, zabezpečenie si bývania, trendy šatníka alebo nákup elektroniky, pôžičky pre mladých môžu byť vhodným variantom riešenia finančného nedostatku.

Požičať si pritom možno z banky alebo od niektorej nebankovej spoločnosti. U oboch je nutné spĺňať požiadavku veku (minimálne 18 rokov), byť štátnym občanom SR a mať trvalý pobyt na území našej republiky. Jedným zo základných požiadaviek je aj identifikácia prostredníctvom občianskeho preukazu.

Pôžička pre mladých – banky alebo nebankové spoločnosti?

Banky však na mladých ľudí pozerajú nedôverčivo. Predstavujú rizikovejšiu skupinu ľudí ako klienti v produktívnom veku, so stálym príjmom. Preto ak jednotlivec nedokáže preukázať príjem, na úver pre mladých môže zabudnúť.

V nebankovej spoločnosti však má šancu aj takýto klient. Ten musí doložiť aspoň 2 doklady totožnosti a ak žiada len nižšiu sumu (v hodnote niekoľko sto EUR). Zároveň i nižšia suma dokáže splniť sny do chvíle, kým mladý človek nezačne zarábať viac peňazí.

Na pôžičkovom trhu rozoznávame dva druhy mladých ľudí. Do prvej kategórie môžeme hodiť všetkých študentov a do druhej všetkých mladých, ale už pracujúcich ľudí.

Pozrime sa najskôr na študentov. Pozicka/pozicky pre mladych študentov je k dispozícii v niekoľkých bankách. A to tradične v dvoch rôznych formách. Väčšina bánk poskytuje študentom rôzne študentské účty,  ktoré sa minimálne tvária, že sú pre študentov výhodné. Banky dokážu k študentskému zriadiť kontokorent – teda povolené prečerpanie účtu.  Študenti takto môžu čerpať úver niekoľko stovák eur. Takýto úver môže slúžiť na nevyhnutné príležitosti, rozhodne ním však nemožno financovať celé štúdium, pretože úroková miera je príliš vysoká a výška dostupných finančných prostriedkov príliš nízka.

Uvery/uver pre mladych študentov sú najvýhodnejšie od Študentského pôžičkového fondu. Keďže ide o štátnu organizáciu, ktorá plní politické a sociálne účely, ponúkané pôžičky sú naozaj výhodné. Na pôžičku od Študentského pôžičkového fondu však nemá nárok každý. Peniaze sú určené výlučne sociálne odkázaným študentom, alebo študentom s výborným prospechom.

Ďalšie úvery pre mladých sú už z kategórie hypotekárnych úverov. Teda už nie sú určené pre študentov, ale pre pracujúcich mladých ľudí. Aj tu je možné a najmä výhodné využiť podporu štátu. Aj tu plní štát svoje politické a sociálne úlohy. V tomto prípade sa snaží podporovať mladé rodiny.

 

Vyhľadajte si pôžičku:

Komentáre sú uzavreté.