Pôžička pre dôchodcov

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.
Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.
Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.
Pôžičky pre dôchodcov - poskytovatelia, informácie

Pôžička pre dôchodcov je produkt, pri ktorom má akýkoľvek poskytovateľ zvýšené riziko toho, že mu peniaze budú vrátené s ťažkosťami. Pri dôchodcoch, ktorým zdravie neslúži už tak ako ľuďom v produktívnom veku, si teda bankový aj nebankový subjekt dáva väčší pozor.

Bankový sektor pozerá najmä na vek a príjem potencionálneho klienta. Vekovo ohraničuje možnosť získania pôžičky na 65 rokov. Z hľadiska príjmu sa na dôchodcov pozerá ako na klientom s minimálnym príjmom, čo sa odráža aj na maximálnej výške úveru, ktorí sú ochotní požičať ľuďom do 65 rokov.

Pôžičky pre dôchodcov sa dajú získať jednoduchšie v nebankových inštitúciách. Tie majú vekovú hranicu, v ktorej sú ešte ochotní požičať, posunutú o 10 rokov nahor. Od dôchodcu však vyžadujú doklad o výške penzie, aby mali preukázaný aspoň minimálny príjem klienta.

Dôchodca by si mal dať pozor však na výšku RPMN. V súčasnej dobe sme svedkami podvodov, ktorých obeťami sa stávajú i dôchodci. Preto platí zlaté pravidlo, dôveruj ale preveruj, dvakrát. Pred podpisom zmluvy sa treba informovať aj o poplatkoch, sankciách a poznať všetky zmluvné podmienky.

V prípade pôžičky pre dôchodcov býva každá žiadosť posudzovaná individuálne. Penzista by mal zvážiť aj možnosť pripoistenia (proti smrti či neschopnosti splácania), ktoré odťaží jeho rodinu v prípade nepriaznivej životnej situácií.

Hľadá sa aj niekoľko gramaticky nesprávnych obmien: pozicky dochodcom, pozicka pre invalidnych dochodcov, pozicka pre dochodcov, ale pri vyhľadávaní nie je gramatika podstatná.

Vyhľadajte si pôžičku:

Komentáre sú uzavreté.