Pôžička na kúpu auta

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.
Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.
Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.

Pri kúpe vozidla sa môžete rozhodnúť medzi lízingom a pôžičkou na auto.

Aký je rozdiel medzi lízingom a autoúverom?

Väčšina autopredajcov spolupracuje s jednou lízingovou spoločnosťou. To znamená, že pri predaji vozidla s vami vedia rovno spísať ponuku na lízing. keďže však autopredajca spolupracuje iba s jednou lízingovkou, vy strácate možnosť zistiť, ktorá lízinovka poskytuje najvýhodnejšiu pôžičku na auto. Musíte si vybrať iba tú, ktorú vám poskytuje váš predajca vozidla.

Naopak, o autoúver  môžete požiadať banku aj nebankovú spoločnosť. Niekoľko spoločností vám môže urobiť ponuky pôžičiek, na základe ktorých zistíte, ktorá pôžička na auto je najlepšia.

Výhody autoúver oproti lízingu

Tu je niekoľko výhod autoúveru v porovnaní s lízingom:

  • možnosť výberu od viacerých bánk a spoločností
  • rýchle poskytnutie
  • možnosť vybaviť autoúver online
  • menšie poplatky
  • výhodnejšie podmienky splácania

Lízing vás môže vyjsť o niečo drahšie ako pôžička na auto

Aj keď môže lízing na prvý pohľad vyzerať výhodne, väčšina lízingoviek si účtuje vysoký poplatok za jeho poskytnutie. Poplatok môže byť vo výške niekoľko stoviek eur a môže sa odvíjať aj od hodnoty vozidla.

Pri pôžičkách stále viac bánk a nebankoviek pristupuje na poskytovanie pôžičky bez poplatku. V prípade, že ste klientom banky (máte v nej napríklad vedený osobný účet), môžete navyše získať výhodnejší úrok.

Pri kúpe vozidla sa s rozhodnutím neuponáhľajte. Nenechajte sa predajcom vozidiel vlákať do nevýhodnej lízingovej zmluvy. Urobte si porovnanie pôžičiek, ktoré vám ukáže pôžičky bankových a nebankových spoločností, ich úroky aj poplatky s nimi spojené. Vy si tak budete vedieť vybrať tú, ktorá váš rozpočet zaťaží najmenej.

 

Autoúver môžete vybaviť aj online

O pôžičku na auto navyše môžete požiadať online. Stačí vyplniť krátky formulár. Expresné schválenie vám prídu do pár minút a po schválení pracovníkom banky alebo nebankovky môžete mať peniaze na účte do 24 hodín.

Navyše, pri autúvere sa majiteľom vozidla okamžite stávate vy, zatiaľ čo pri lízingu je majiteľom vozidla poskytovateľ lízingu.

Vyhľadajte si pôžičku:

Komentáre sú uzavreté.