Najvýhodnejšie pôžičky a úvery

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.
Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.
Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.
Najvýhodnejšia pôžička - poskytovatelia, informácie

Najvýhodnejšia pôžička je pojem, ktorý sa nedá definovať úplne jednoznačne. V ekonomickom ponímaní by sme za najvýhodnejšiu mali považovať takú, ktorú získame  s výhodným úrokom a teda preplatíme čo najmenej.

Na porovnanie veľmi dobre poslúži RPMN. Údaj, v ktorom je zahrnutá nielen výška úroku ale aj poplatky, ktoré súvisia s pôžičkou, pomôže klientovi rozhodnúť sa medzi viacerými produktami. Nižšia hodnota RPMN znamená výhodnejšie možnosti pre klienta, pretože ten preplatí za svoj dlh menej.

Výhodnejšie úroky však získate v banke. Požiadať môžete o niektorý z bezúčelových úverov, ktoré možno využiť na čokoľvek. Pri informovaní sa je dobré popýtať sa aj na poplatky (napríklad poplatok za zriadenie úveru). Ak však nemáte dostatočný príjem, prípadne máte záznam v registri, úver v banke ani v nebankovke nezískate.

Nebankový sektor požičia aj rizikovejšej skupine klientov. Získať najvýhodnejšie pôžičky bez príjmu v nebankovke už nie je príliš reálne, pretože aj nebankovky majú povinnosť žiadať dokladovanie príjmu.

Súčasný trh ponúka veľa špecificky účelovo vymedzených úverov, určených pre mladých (napríklad na študijné účely), na bývanie (kúpu či výstavbu nehnuteľnosti) alebo na auto (nové i ojazdené). Vo všeobecnosti sa oplatí porovnávať si ponuky subjektov v jednotlivých sektoroch a vybrať si najvýhodnejšie pôžičky až po dôkladnom uvážení.

Najvyhodnejsia pozicka/uver sa dá definovať rôznymi spôsobmi. Z finančného hľadiska je najvýhodnejšia taká pôžička, ktorá je najlacnejšia. Najlacnejšia pôžička je taká, pri ktorej musíme vrátiť najmenej peňazí.

Ale pozor. Pri práci s číslami je potrebné byť pozorný. Ako sme už spomínali, najlepšie je porovnávať RPMN, teda ročnú percentuálnu mieru nákladov, ktorá zahrňuje nielen úrokovú mieru, ale aj všetky poplatky spojené s pôžičkou.

Na to si treba dať osobitý pozor. Väčšina poskytovateľov pôžičiek, či už sú to banky, alebo nebankové spoločnosti, sa vás bude snažiť rôznym spôsobom podviesť. Znížená úroková miera môže ísť na úkor zvýšeného poplatku za poskytnutie pôžičky. Ako už asi veľmi dobre viete, banky a nebankové spoločnosti sú veľmi tvorivé čo sa týka vymýšľania rôznych zaujímavých poplatkov. Rôznych nedorozumeniam sa dá vyhnúť práve ročnou percentuálnou mierou nákladov, ktorú majú banky a nebankové spoločnosti povinnosť zverejňovať pri všetkých svojich produktoch.

Poďme sa pozrieť na najvýhodnejší úver na bývanie. Hovoríme teda o spotrebnom úvere na bývanie, ktorý je tradične účelový, alebo o hypotekárnom úvere na bývanie. Kúpa nehnuteľností alebo  ich rekonštrukcia sa zväčša financuje pomocou hypotekárneho úveru. Takto je to výhodnejšie, keďže záruka v podobe nehnuteľnosti umožňuje banke poskytnúť nižšie úroky.

A čo taký najvýhodnejší spotrebný úver? Za najvýhodnejší spotrebný úver môžeme jednoznačne považovať kreditnú kartu. Tu môže každý majiteľ kreditky čerpať bezúročný úver. To znie určite výborne, získať pôžičku zdarma. Má to však jeden háčik. Takúto pôžičku je potrebné vrátiť do 30 až 55 dní – v závislosti od druhu kreditnej karty.

Vyhľadajte si pôžičku:

Komentáre sú uzavreté.