Kreditná karta - kreditka

Požičajte si až do 5.000€ na čokoľvek a bez ručenia s férovým úrokom.
Požičajte si až do 4.500€ rýchlo aj bez registrov.
Požičajte si až do 3.000€ bez ručenia, na čokoľvek a už do 24 hodín.
Kreditná karta – kreditka - poskytovatelia, informácie

Kreditná karta, ľudovo nazývaná aj kreditka, je platobná karta, ktorú množstvo ľudí stotožňuje s kartou debetnou. Kreditka má však oproti debetnej karte niekoľko výhod, ktoré môžu človeku pomôcť vyriešiť finančné ťažkosti.

Rozdiely medzi kreditkou a debetkou

  • Debetná platobná karta – je vydávaná ako súčasť každého bežného účtu. Klientovi je vďaka nej umožnené používať finančné prostriedky na účte či už hotovostne i bezhotovostne.
  • Kreditná karta – umožňuje využívať jej vlastníkovi aj peniaze, ktoré nemá k dispozícií na svojom účte. Vďaka kreditke a revolvingovému úveru (úver, ktorého výška sa automaticky obnovuje s každou splátkou) si môže klient požičať financie na akýkoľvek účel.

Výhody kreditnej karty

  • peniaze k dispozícií kdekoľvek a kedykoľvek (výber z bankomatu alebo platba priamo kartou)
  • bezúročné obdobie – obdobie, v ktorom klient neplatí úroky z požičanej sumy (závisí od banky, ktorá kartu vydala – zvyčajne je to však 40 až 55 dní)
  • bez kurzových poplatkov v zahraničí
  • množstvo doplnkových služieb (cestovné poistenia, zľavy..)

Ak zvažujete možnosť získať rýchle peniaze z kreditnej karty, budete musieť splniť niekoľko podmienok. Medzi tie najzákladnejšie patrí vek (minimálne 18 rokov), štátne občianstvo SR a doloženie trvalého príjmu (napríklad potvrdenie od zamestnávateľa). Klient sa môže stretnúť aj s požiadavkou otvorenia bežného účtu v banke, v ktorej žiada o kreditku.

Vyhľadajte si pôžičku:

Komentáre sú uzavreté.